Baaba Maal - Television
geschreven door op 14 Juni 2009 in de rubriek Plaatjes en heeft nog geen reacties

Ook muzikaal valt er bij een grootmeester als Baaba Maal altijd wat te rapen. Muzikaal ligt de samenwerking met de electronische dansformatie Brazilian Girls immers niet voor de hand. Maar keyboardspeler Didi Gutman voegt aan de songs subtiele gelaagde soundscapes toe, terwijl Sabina Sciubba zingt in het Engels, Frans en Italiaans. Die dame heeft een niet onaardige stem die bij tijden mooi contrasteert met Baaba Maal (Miracle, Tindo Quando). Maar aan een van de grootste vocalisten van Afrika kan ze niet tippen, en het is daarom spijtig dat Baaba Maal niet meer uit de verf komt.
Het typeert Baaba Maal dat hij moeiteloos westerse invloeden in zijn muziek integreert, zonder te veel de authenticiteit te compromiteren. Maar Television is wel erg op de westerse markt gericht. Barry Reynolds' gitaarwerk bevat lang niet de complexiteit van vorige albums, het akoestische Missing You in het bijzonder. En dat is spijtig, al was het maar omdat het mijlenver staat van de invloeden van de blinde zanger/gitarist Mansour Seck, Baaba Maals goede vriend, collaborator en inspiratiebron.
In bijlage de erg knappe video van het titelnummer, alsook een recent optreden in de Londonse Shepherd's Bush Empire, waar niemand minder dan U2 een cameootje komt geven. Meer luisterplezier op Baaba's website.
Update: momenteel kun je het album integraal beluisteren op de luisterpaal van 3voor12.
Tweet |